Norwegia – poszukiwani pracownicy

Od dłuższego czasu Norwegia jest uznawana za jedno z najlepszych miejsc na świecie do życia. Wynika to głównie z wysokiej zamożności norweskiego społeczeństwa, ale także i samego kraju i polityki w nim prowadzonej. Polityka prospołeczna i prorodzinna daje ogromne możliwości tutejszym mieszkańcom, pomoc socjalna jest bardzo mocno rozbudowana.

pracanorwegiaA sami Norwegowie to bardzo przyjaźnie nastawiony do obcokrajowcow naród. Jedyną barierą w Norwegii jest język, mimo, iż popularny jest język angielski i powszechnie znany – to w dużej ilości prac jest wymagany język norweski. Tak samo znajomość norweskiego jest doceniana przez Norwegów.

Ale język nie jest aż takim problemem, szczególnie jeśli jesteśmy specjalistą – praca dla specjalistów często jest organizowana przez agencje pośrednictwa pracy, dzięki czemu nie musimy znać języka przynajmniej na początku – a będziemy mieli czas go poznać.

Na jaką pracę możemy liczyć w Norwegii? W Norwegii jest mnogość ofert parcy dla budowlańców, dla pracowników przemysłowych, a jako że w Norwegii jest wysoko rozwinięty przemysł rybny – stąd duża część osób pracuje właśnie w przemyśle rybnym, a ponadto potrzebni są robotnicy leśni, cieśle, stolarze, a także pracownicy bardziej wykwalifikowani w tym lekarze, informatycy, programiści, inżynierowie.  Też szukasz pracy w Norwegii? Zobacz http://praca.ow.pl/za-granica/…/w-norwegii – to jeden z najpopularniejszych serwisow z praca za granica – juz od ponad 7 lat pomaga w poszukiwaniu pracy polskim pracownikow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>